ساعت نجومی شیوا امواج

هیچ محصولی یافت نشد.

تایمر ساعت نجومی شیوا امواج مدل AWB-20AC5 با یک برنامه میکروپروسسوری می تواند تمامی روزهای سال بدون نیاز به دریافت نور، زمان طلوع غروب آفتاب را مشخص کرده و به سیستم، فرمان روشنایی را ارسال نماید. این دستگاه قابلیت نصب در محل های پوشیده از جمله تابلوهای برق صنعتی را دارد و فاقد سنسور چشمی می باشد.
از ویژگی های ساعت فرمان نجومی شیوا امواج می توان به امکان تنظیم خروجی ها تا 120 دقیقه نسبت به طلوع و غروب آفتاب (خاموش یا روشن شدن) اشاره نمود. همچنین این دستگاه می تواند خطاهای احتمالی به وجود آمده در روزهای ابری را برطرف سازد. ساعت نجومی شیوا در مدل 20 آمپر، طراحی و تولید شده و دارای باتری لیتیومی با ماندگاری طولانی مدت جهت ذخیره اطلاعات ثبت شده می باشد.

یک عدد تایمر ساعت نجومی شیوا به رنگ سفید.

استفاده از تایمر ساعت نجومی شیوا یک انتخاب کم هزینه است.

تایمر ساعت نجومی شیوا

ساعت فرمان نجومی شیوا یکی از ابزار های منطقی و مناسب برای مدیریت و کنترل روشنایی محل کسب و کار از راه دور است. استفاده از تایمر ساعت نجومی شیوا یک انتخاب کم هزینه برای فعال یا غیر فعال کردن سیستم های روشنایی در فضاهای باز است. که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

ساعت فرمان نجومی شیوا چیست؟

ساعت های نجومی می توانند ولتاژ شبکه را نمایش دهند و می توانید برای حالت تابستانه و زمستانه آن را تغییر دهید. ساعت فرمان نجومی شیوا یکی از ساعت های نجومی است که در آن حافظه داخلی وجود دارد. تا قبل از اختراع تایمر های نجومی، روشن و خاموش کردن دستگاه های مختلف به صورت دستی انجام می شد که، این روش معایب بسیاری را برای صاحبان کسب و کارها به همراه داشت. تایمرهای ساعت نجومی نمونه ای فوق العاده از پیشرفت تکنولوژی برای سهولت در امور و صرفه جویی در زمان است. کلید مینیاتوری هیوندای نیز عملکردی مشابه دارد. که یکی از بهترین برندهای آن شیوا امواج است. تایمر ساعت نجومی شیوا دارای 3 سال گارانتی و تعویض بدون هیچ چون و چرایی می باشد.

ساعت فرمان نجومی شیوا که سفید رنگ است.

ساعت های نجومی می توانند ولتاژ شبکه را نمایش دهند.

کاربرد ساعت فرمان نجومی شیوا

تایمر ساعت نجومی شیوا با برنامه ریزی زمان طلوع و غروب خورشید کار می کند. تایمرهای نجومی با استفاده از یک پایگاه داده از پیش تعیین شده کار می کنند که همان زمان دقیق طلوع و غروب آفتاب است. به این ترتیب سیستم روشنایی شما را در زمان های معین فعال و غیر فعال می کنند. تایمرهای نجومی نسبت به سایر سیستم های نورپردازی از دقت بالاتری برخوردار هستند. علاوه بر این، عدم استفاده از باطری در این سیستم ها، باعث می شود که حتی با وجود قطعی برق نیز، تایمر به کار خود ادامه دهد.

ساعت فرمان نجومی شیوا معمولا برای کنترل روشنایی خیابان ها و فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این از تایمرهای نجومی برای نصب روی تهویه ها،  تصفیه هوا و تجهیزات گرمایشی، استفاده می کنند. نصب کردن تایمر ساعت نجومی شیوا در مرغداری ها، دام داری ها و سایر مراکز پرورش حیوانات یک گزینه مناسب برای سیستم روشنایی و همچنین سیستم تهویه هوای محیط است.

ویژگی ساعت فرمان نجومی شیوا

تا قبل از اختراع تایمر ساعت نجومی شیوا، از فتوسل استفاده می شد. فتوسل ها می توانند با توجه به این که چه زمان خورشید طلوع یا غروب می کند، روشنایی را تنظیم کنند. تنها عیب آن ها، استقرار در فضای باز است که باعث می‌شود باران و گرد و غبار روی آن ها تاثیر بگذارد. این امر در طولانی مدت باعث کاهش عمر فتوسل می شود. برای جلوگیری از این کار، به جای فتوسل ها می توان از ساعت های نجومی استفاده کرد که با نصب در یک تابلو، از آسیب دیدن توسط شرایط محیطی، در امان خواهند بود. این ساعت ها دقت بسیار بالایی دارند که بر محبوبیتشان می افزاید. در ادامه به سایر ویزگی های ساعت فرمان نجومی شیوا می‌پردازیم:

1 - هزینه اقتصادی

از ساعت فرمان نجومی شیوا می توانید در تمام طول سال استفاده کنید. هزینه تعمیر و نگهداری آن ها مثل کنترل فاز آنالوگ شیوا امواج بسیار پایین بوده و با کمترین هزینه اجرایی می توانید از تایمر ساعت نجومی شیوا بهره بگیرید. این ساعت فاقد سنسور چشمی است؛ به همین دلیل می توانید از آن در محیط های سرپوشیده نیز استفاده کنید. علاوه بر این صرفه جویی در مصرف انرژی، از ویژگی های برتر این تایمر است. تایمرهای نجومی نیاز به هیچ گونه سنسور نوری یا تجهیزات نصبی خارجی ندارند. پس از نصب آن نیز نیازی به عملیات نگهداری خاصی نمی باشد.

2 - صرفه جویی در زمان

تایمرهای نجومی میزان انجام دادن تنظیمات دستی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهند. با انجام تنظیمات به موقع، دیگر نیازی به تنظیم مجدد و پیاپی محصول نخواهید داشت. مشخصه ویژه ساعت فرمان نجومی شیوا میکروپروسسوری بودن آن است. این ویژگی می تواند سیستم روشنایی را بر اساس موقعیت جغرافیایی کنترل کند. اگر بخواهید یک استان را در آن مشخص کنید، شماره ای به آن اختصاص داده شده است که به راحتی قابل یافتن خواهد بود. علاوه بر آن، اگر برای مکان جغرافیایی خود هیچ عددی پیدا نکردید، می توانید آن را به صورت دستی وارد کنید. بعد از وارد کردن مشخصات جغرافیایی، ساعت نجومی طبق طلوع و غروب آن مکان، روشنایی را تعیین می کند.

در تایمر ساعت نجومی شیوا به منظور سهولت در راه اندازی 31 کد از شهرهای مختلف در حافظه دستگاه وجود دارد. همچنین با قطع برق، چراغ ها طبق برنامه همچنان روشن خواهند ماند. تایمرهای نجومی را می توانید برای چندین سال تنظیم کنید. علاوه بر این با قطع برق منبع ورودی تمامی اطلاعات وارد شده در ساعت فرمان نجومی شیوا همچنان باقی خواهد ماند.

دو عدد ساعت فرمان نجومی شیوا به رنگ های طوسی.

در تایمر ساعت نجومی شیوا به منظور سهولت در راه اندازی 31 کد از شهرهای مختلف در حافظه دستگاه وجود دارد.

نحوه نصب تایمر ساعت نجومی شیوا

نصب تایمر ساعت نجومی شیوا کار چندان پیچیده ای نیست و از آن جایی که طراحی بسیار ساده ای دارد، به راحتی و توسط تمامی افراد قابل نصب است. برای نصب دستگاه در مرحله اول باید بین بخش فاز و نول شبکه اتصال برقرار کنید. سپس با ایجاد اتصال بین یک طرف بوبین کنتاکتور به ترمینال خروجی فاز و طرف دیگر به نول شبکه، تایمر ساعت نجومی نصب و آماده راه اندازی می شود. معمولا تمامی مراحل نصب و راه اندازی ساعت فرمان نجومی شیوا داخل راهنمای محصول نوشته شده است. کافی است مراحل آن را با دقت انجام دهید، تا تایمر با موفقیت نصب و راه اندازی شود.

نحوه تنظیم ساعت فرمان نجومی شیوا

در مرحله اول باید کلید Enter دستگاه را به مدت 4 ثانیه نگاه دارید تا تایمر روشن شود. پس از آن عبارت SET را روی تایمر خواهید دید که به معنای در دسترس قرار داشتن تنظیمات دستگاه است. با کلیک روی آن، حرف Y را در نمایشگر کوچک ساعت فرمان نجومی شیوا خواهید دید که به معنی انتخاب سال است. پس از وارد کردن سال، مجدداً با انتخاب دکمه Enter به مرحله بعدی تنظیمات خواهید رفت. با مشاهده حرف D روی دستگاه، باید تاریخ را تنظیم کنید. در این قسمت، موردی را که قرار است تنطیم کنید (ماه، روز، سال) در حالت چشمک زن قرار می گیرد. بعد از تنظیم این بخش نیز مجدد با زدن Enter به مرحله بعدی می روید.

در این مرحله نوبت به تنظیم کردن ساعت در تایمر ساعت نجومی شیوا می رسد که با حرف c نمایش داده می شود.  همانند مرحله قبل هر بخش قابل تنظیم در حالت چشمک زن است. مرحله بعدی که با حرف t در نمایشگر کوچک تعیین می شود، در نمایشگر بزرگ در حالت OFF قرار دارد. به این معنی که رله دستگاه در هنگام طلوع آفتاب قطع خواهد بود؛ در این مرحله اگر عدد بین 1 تا 12 را انتخاب کنید، تایمر ساعت به همان مقدار فعال خواهد بود و پس از آن، رله دستگاه قطع خواهد شد.

مراحل بعدی که با حروف r و n نمایش داده می شوند، مربوط به تنظیمات قطع و وصل تایمر ساعت نجومی شیوا هنگام طلوع یا غروب خورشید است. حداکثر بازه زمانی قابل اعمال در این دو مرحله 2 ساعت است. بعد از انجام این تنظیمات، ساعت فرمان نجومی شیوا در حالت add1 قرار خواهد داشت که مربوط به تنظیمات تابستانه و زمستانه است. مرحله آخر تنظیم نیز مربوط به وارد کردن کد مربوط به شهر یا وارد کردن طول و عرض جغرافیایی منطقه خواهد بود، که با حرف code نمایش داده می شود.

یک اتوبان خالی که دارای چراغ های روشن کنار اتوبان است.

تایمر ساعت نجومی شیوا، بر اساس زمان طلوع یا غروب خورشید، قابل تنظیم است.

نحوه نمایش خطا ها

برای نشان دادن خطاها در تنظیم ساعت فرمان نجومی شیوا دستور هایی تعیین شده است. دستور over افزایش ولتاژ را نشان می دهد که با استفاده از آن می توانید نسبت به آن آگاه شوید. دستور Batt نشان دهنده خالی شدن باتری است که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. دستور under هم به معنی کاهش ولتاژ خواهد بود.

سخن آخر

همانطور که ملاحظه کردید، نصب و راه اندازی تایمر ساعت نجومی شیوا بسیار راحت است. تنها کافی ست که اطلاعات لازم منطقه خود از لحاظ مکانی و زمانی را به تایمر بدهید تا در هر زمان از شبانه روز که می خواهید فعال شود. ساعت فرمان نجومی شیوا به دلیل صرفه جویی در زمان و انرژی، بهترین انتخاب برای صاحبان کسب و کار های مختلف است. برای اطمینان از کیفیت محصول و اصل بودن آن، باید تایمر ساعت نجومی شیوا را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

فروشگاه تخصصی نوین برق با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه فروش تجهزات الکترونیک، آماده فروش انواع تایمرهای ساعت نجومی، ساعت فرمان دیجیتال شیوا و بسیاری از محصولات کاربردی دیگر در این زمینه برای شما مشتریان عزیز است.

منبع: legrand

نوين برق

سوالات متداول

  • طریقه نصب ساعت نجومی شیوا امواج چگونه است؟
    برای نصب دستگاه در مرحله اول باید بین بخش فاز و نول شبکه اتصال برقرار کنید. سپس با ایجاد اتصال بین یک طرف بوبین کنتاکتور به ترمینال خروجی فاز و طرف دیگر به نول شبکه، تایمر ساعت نجومی نصب و آماده راه اندازی می شود.
  • تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج چگونه است؟
    تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج به طور معمول نیاز به دقت و توجه به جزئیات دارد. این کار معمولاً با استفاده از دفترچه راهنمای محصول و تطابق دادن تنظیمات ساعت با موقعیت جغرافیایی خاص انجام می‌شود. تنظیمات شامل تعیین مختصات جغرافیایی، تاریخ و ساعت دقیق می‌باشد تا ساعت بتواند موقعیت ستارگان و سایر اجرام نجومی را با دقت نمایش دهد. برای اطلاعات دقیق‌تر، مراجعه به دفترچه راهنمای خاص ساعت توصیه می‌شود.