کلید محافظ جان هیوندای

کليد محافظ جان چهار پل 25 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1311
قیمت اصلی ۲,۳۶۳,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱,۷۳۰,۰۰۰ تومان است.

کليد محافظ جان دو پل 16 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1304
قیمت اصلی ۹۳۵,۶۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۷۹۵,۰۰۰ تومان است.

کليد محافظ جان چهار پل 32 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1312
قیمت اصلی ۲,۳۶۳,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱,۷۳۰,۰۰۰ تومان است.

کليد محافظ جان دو پل 25 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1305
قیمت اصلی ۹۳۵,۶۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۷۹۵,۰۰۰ تومان است.

کليد محافظ جان چهار پل 40 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1313
قیمت اصلی ۲,۳۶۳,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱,۷۳۰,۰۰۰ تومان است.

کليد محافظ جان دو پل 32 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1306
قیمت اصلی ۹۳۵,۶۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۷۹۵,۰۰۰ تومان است.

کليد محافظ جان چهار پل 63 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1314
قیمت اصلی ۲,۳۶۳,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱,۷۳۰,۰۰۰ تومان است.

کليد محافظ جان دو پل 40 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1307
قیمت اصلی ۹۳۵,۶۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۷۹۵,۰۰۰ تومان است.

کليد محافظ جان دو پل 63 آمپر 30MA هیوندای الکتریک مدل HRC63

شناسه: 1308
قیمت اصلی ۹۳۵,۶۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۷۹۵,۰۰۰ تومان است.

کلید محافظ جان هیوندای نيز مانند کلید هوایی هیوندای ساخته شرکت هیوندای الکتریک است. این شرکت محصولات متنوعی را در صنعت برق تولید کرده است.

برخی از مهم ترین این محصولات، کنتاکتور، بی متال هیوندای، کلید اتوماتیک کامپکت و کلید میتیاتوری هستند. تمامی محصولات این برند دارای کیفیت مناسبی بوده و از تجهیزات الکتریکی به خوبی محافظت می‌کنند.

شرکت هیوندای به عنوان یک شرکت کره‌ای فعال در صنعت برق و کلید اتوماتیک هیوندای، کلیدهای محافظ جان  را همانطور که از نامش مشخص است برای حفاظت از جان افراد در برابر آسیب‌های مختلف مانند شوک الکتریکی کشنده و یا خطاهای مرتبط با سیم ارت طراحی کرده است. بر همین اساس، در این راهنما شما را با این کلید و نحوه کارایی آن آشنا می‌کنیم.

کلید محافظ جان هیوندای چیست؟

کلید محافظ جان RCCB هیوندای محصولی است که از جان افراد در برابر آسیب‌های ناشی از خطای احتمالی سیستم که منجر به جریان بیش از حد در مدار می‌شوند، محافظت می‌کند. در واقع، یک انسان می‌تواند تخلیه الکتریکی 30 میلی آمپر را تحمل کند.

اگرچه تا 10 میلی آمپر ممکن است باعث ایجاد احساس سوزش شود اما 10 میلی آمپر و بیشتر ممکن بوده باعث اسپاسم عضلانی و فلج تنفسی در حدود 30 میلی آمپر شود.در نتیجه، سازندگان RCCB حتی کوچک ‌ترین تغییرات در مدار را را شناسایی می‌کنند.

عکس از نحوه عملکرد کلید محافظ جان

عکس از نحوه عملکرد کلید محافظ جان

در حقیقت باید گفت که کلید محافظ جان هیوندای (مدار قطع کننده جریان باقی‌مانده)، یک وسیله الکتریکی است که به محض تشخیص نشت جریان به سیم زمین، مدار را قطع می‌کند. همچنین در برابر برق گرفتگی یا شوک ناشی از تماس مستقیم فرد با برق، از جان او محافظت می‌کند.

بنابراین، اگر به دنبال دستگاهی هستید که از شما در برابر شوک یا برق گرفتگی محافظت کند، کلید محافظ جانRCCB  هیوندای بهترین گزینه است.

در حقیقت، کلید محافظ جان RCCB هیوندای عملکرد ساده ای دارد. عملکرد یک مدار قطع کننده جریان باقیمانده تشخیص جریان نشتی بوده که ممکن است در سیستم رخ دهد و از افراد و تاسیسات با شکستن مدار در عرض میلی ثانیه محافظت می‌کند.

ترانسفورماتور جریان حلقوی در مدار شکن جریان باقیمانده به طور مداوم جریان‌های ورودی و خروجی را اندازه گیری می‌کند. اگر جریان ورودی و خروجی برابر باشند، همه چیز عادی در نظر گرفته می‌شود.

در صورت تشخیص نشتی، عدم تعادل جریان بر روی حلقوی رخ می‌دهد، در نتیجه مدار شکن جریان باقیمانده کنتاکت‌های اصلی را باز می‌کند.

عکس از کلید کحافظ جان سه پله

کلید محافظ جان هیوندای مدل HGD 63P

مشخصات فنی کلید محافظ جان هیوندای

کلید محافظ جان هیوندای یک کلید الکتریکی است و به گونه ای طراحی شده که به صورت دستی و همچنین اتوماتیک در شرایط عادی و یا در صورت بروز خطا در سیستم کار کند. بنابراین، کلید محافظ جانRCCB  هیوندای  به عنوان یک وسیله محافظ عمل کرده که از تجهیزات سیستم و اپراتورها محافظت می‌کند.

قطع کننده مدار جریان (RCCB) بر اساس اصل ترانسفورماتور جریان متعادل کننده هسته کار می‌کند، یعنی جریان‌های عبوری از سیم‌های فاز و نول را مقایسه می‌کند.

کلید محافظ جان مجموع بردار جریان‌های عبوری از سیم فاز و سیم خنثی را نظارت می‌کند، اگر جریانی که از سیم فاز به بار می‌گذرد از طریق سیم خنثی به منبع تغذیه بازگردد، مجموع برداری آن‌ها صفر است. از این رو، RCCB عمل نمی‌کند.

حال اگر ایرادی وجود داشته باشد یا موجود زنده ای سیم فاز را لمس کند، منجر به ایجاد جریان نشتی از سیم فاز به زمین می‌شود. در این حالت جریان در سیم فاز و سیم نول نابرابر شده و مجموع برداری آن‌ها برابر با صفر نمی‌شود.

تحت این شرایط، ترانسفورماتور جریان متعادل کننده هسته کلید محافظ جان هیوندای یک جریان نامتعادل را به سیم پیچ عملیاتی رله‌هایی مانند رله شیشه ای فیندر می‌فرستد. بنابراین، RCCB مدار را خاموش و مدار معیوب را از سالم جدا می‌کند.

کلید محافظ جان RCCB  طوری طراحی شده تا در لحظه تشخیص یک عدم تعادل کوچک حتی با شدت 0.005 آمپر (0.030 آمپر در استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی)، مدار را قطع کند.

عکس از کلید محافظ جان

کلید محافظ جان هیوندای مدل HiRO32

کاربرد کلیدهای محافظ جان هیوندای

سیستم‌های الکتریکی اجزایی از زندگی روزمره ما هستند که اغلب نادیده می‌گیریم. در حقیقت، ما هر روز از آنها استفاده می‌کنیم، اما وقتی مشکلی پیش بیاید، آسیب‌های ناشی از آن می‌تواند جبران ناپذیر باشد. اینجاست که محصولاتی مانند کلید کلید محافظ جان هیوندای وارد می‌شوند.

در واقع باید گفت که دستگاه‌های حفاظت از جریان، مانند کلید محافظ جان RCCB هیوندای، قطع کننده‌های مدار هستند که جریان در خط و نول مدار را کنترل می‌کنند.

در یک مدار سالم، جریان در خط باید با جریان برگشتی در نول برابر باشد. با این حال، اگر یک ناهنجاری وجود داشته باشد، جریان برگشتی ممکن است با جریان خط برابر نباشد.

در این حالت کلید محافظ جان اختلاف را حس کرده و مدار را قطع می‌کند. با انجام این کار، این دستگاه‌ها به محافظت در برابر خطرات الکتریکی کمک می‌کنند. در واقع، کلید محافظ جان معمولاً در یک جعبه فیوز یافت می‌شود و در حفاظت از سیستم‌ها کمک می‌کند.

از کلید محافظ جان RCCB هیوندای در خانه‌ها و برخی از مشاغل برای محافظت در برابر شوک الکتریکی و آتش سوزی استفاده می‌شود. آنها با تشخیص عدم تعادل در جریان در مدار الکتریکی، قبل از اینکه خطاهای احتمالی بتواند آسیبی وارد کنند، برق را قطع می‌کنند.

در واقع، RCCB از افراد در برابر شوک الکتریکی و مرگ و میر محافظت می‌کند و به طور کلی در حمام یا آشپزخانه نصب می‌شود. زیرا در این مکان‌ها وسایل برقی بیشتر در تماس مستقیم با مردم هستند و احتمال برق گرفتگی به وسیله عبور جریان از دستگاه به بدن انسان و زمین حداکثر است.

عکس از کلید محافظ جان سه پله

کلید محافظ جان هیوندای مدل HiBD63

انواع کلیدهای محافظ جان هیوندای

کلید محافظ جان هیوندای در دو نوع دو پل و چهار پل در بازار یافت می‌شود. نوع دو پل آن در صورت اتصال منبع تغذیه تک فازی که فقط یک سیم فاز و نول دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد و نوع چهار پل نیز در صورت اتصال سه فاز از منبع کاربرد دارد.

از طرفی، کلید محافظ جان RCCB هیوندای اساساً با استفاده از قانون Kirchhoff (قانون‌‌های مداری کیرشهف) کار می‌کند. طبق این قانون یک جریان ورودی همیشه با جریان خروجی در هر شکل مدار یکسان است.

با استفاده از این اصل، یک RCCB تفاوت در بزرگی جریان در سراسر فاز و سیم‌های خنثی را مقایسه و تجزیه و تحلیل می‌کند.

به طور معمول، جریان عبوری به بار از طریق سیم برق، همیشه با مقدار جریان برگشتی از سیم خنثی یکسان خواهد بود. هنگامی که نوعی خطای الکتریکی به دلیل نشتی در سیم جانبی اتفاق می‌افتد، جریان برگشتی به خط نول کاهش می‌یابد.

این مورد باعث اختلاف جریان بین سیم برق ورودی و سیم خنثی خروجی می‌شود و در RCCB برای تشخیص خطای الکتریکی استفاده می‌شود. به محض اینکه این جریان باقیمانده شناسایی شد، کلید محافظ جان هیوندای فورا فعال شده تا مدار را قطع کند.

عکس از 3 نوع کلید محافظ جان

عکس از 3 نوع کلید محافظ جان

انواع دستگاه جریان باقی مانده (RCD)

دستگاه‌های جریان باقی ‌مانده که معمولاً به آن‌ها RCD گفته می‌شود، در بسیاری از کاربردهای عملی استفاده می‌‌شوند. آن‌ها را می‌توان در جعبه فیوز، تابلو برق یا سیستم‌های کنترل ماشین صنعتی یافت.

یک دستگاه جریان باقی مانده (RCD)، از کاربر در برابر شوک الکتریکی محافظت می‌کند. بنابراین نه تنها کارایی و قابلیت اطمینان، بلکه اتصال مناسب این دستگاه نیز حائز اهمیت است. RCDها نیز در دو نوع موجود هستند:

RCDهای نوع A که بر روی جریان باقیمانده سینوسی و جریان تصحیح شده ضربان دار حرکت می‌کنند.

RCDهای نوع B که با جریان باقیمانده سینوسی، جریان مستقیم ضربانی یا پیوسته تا 1000 هرتز حرکت می‌کنند.

مزایای استفاده از کلیدهای محافظ جان هیوندای

کلید محافظ جان هیوندای محافظت در برابر خطاهای جریان بیش از حد که معمولاً به عنوان نشت زمین یا خطاهای زمین شناخته می‌شود، از مدار محافظت می‌کند. با این حال، RCCBها همچنین می‌توانند برای محافظت از سیستم‌های سه فازی که ممکن است خطا به زمین باشد، استفاده شوند.

کلید محافظ جان فقط در برابر خطاهای جریان باقیمانده (و به طور خاص نه خطاهای اضافه بار یا اتصال کوتاه) از جان محافظت می‌کند. بنابراین باید همراه با یک یا چند MCB استفاده شود.

حساسیت جریان باقیمانده (بر حسب میلی آمپر) پارامتر کلیدی هنگام تعیین یک RCCB است و سطح خطای مورد نیاز RCCB را برای شناسایی و محافظت در برابر آن مشخص می‌کند که 30 میلی آمپر رایج ترین آن در بریتانیا و اروپا است.

RCCB همچنین دارای امتیاز جریان اصلی (معمولاً 25A – 63A) است. بسیار مهم بوده که بدانیم این ربطی به قابلیت‌های حفاظتی آن ندارد و به سادگی حداکثر جریان مدار پیوسته را که RCCB می‌تواند در شرایط کاری عادی حمل کند، بیان می‌کند.

در واقع، دستگاه کلید محافظ جان هیوندای جریان‌های نشتی الکتریکی را تشخیص داده و در برابر آن قرار می‌گیرد، بنابراین در برابر شوک الکتریکی ناشی از تماس‌های غیرمستقیم از انسان محافظت می‌کند.

عکس از کلید محافظ جان

عکس از کلید محافظ جان

قیمت کلید محافظ جان هیوندای

هیوندای تولید کننده انواع تجهیزات برقی است که کلید محافظ جان هیوندای را ارائه می‌کند. این کلید برای حفاظت از افراد طراحی و ساخته شده است.لیستی از قیمت این کلید محافظ و قیمت محافظ جان سه فاز هیوندادر جدول زیر آورده شده است.

شما عزیزان می‌توانید این کلید را از فروشگاه نوین برق خریداری کنید. فروشگاه نوین برق با بیش از ده سال سابقه در زمینه فروش تجهیزات برقی مانند ولت متر شیوا آماده ارائه خدمت به شماست.

لیست قیمت کلیدهای محافظ جان تک فاز / تک پل + نول هیوندای

لیست قیمت کلیدهای محافظ جان سه فاز / سه پل + نول هیوندای

جمع بندی

کلیدهای محافظ جان هیوندای در مدارهای الکتریکی ساختمان ابزاری حیاتی برای حفظ امنیت، ایمنی و عملکرد صحیح تجهیزات الکتریکی محسوب می‌شوند. این کلیدها به دلیل ویژگی‌های قطع سریع و قابلیت حفاظت در مقابل نوسانات و افزایش ناگهانی ولتاژ، در مواقع اضطراری مؤثر عمل کرده و از آسیب به تجهیزات، افراد و حتی خود ساختمان جلوگیری می‌کنند.

این کلیدها نقش مهمی در حفظ ایمنی افراد دارند، زیرا با فعال‌سازی درست و به موقع، از حوادث و آسیب‌های جدی ناشی از خطرات برق جلوگیری می‌کنند. همچنین، از طریق کنترل دسترسی به تجهیزات الکتریکی، این کلیدها به بهره‌وری و مدیریت مصرف برق در ساختمان کمک می‌کنند.

استفاده از تکنولوژی پیشرفته در کلیدهای محافظ جان هیوندای، نشان از پیشرفت در زمینه ایمنی و مدیریت الکتریکی ساختمان‌ها دارد. در نهایت، این کلیدها نه تنها به بهبود کیفیت ساختمان و تجهیزات کمک می‌کنند بلکه در برقراری محیطی ایمن و پایدار نقش مهمی ایفا می‌کنند.

نوین برق

سوالات متداول

  • کلید محافظ جان هیوندای چیست؟

کلید محافظ جان هیوندای یک قطعه یا سیستم است که در مدارهای الکتریکی خودروهای هیوندای نصب می‌شود و در مواقع اضطراری به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد که به سرعت از برق قطع شده و از آسیب به تجهیزات یا افراد جلوگیری کند.

  • چگونه کلید محافظ جان هیوندای به ایمنی افراد کمک می‌کند؟

کلیدهای محافظ جان هیوندای با قابلیت قطع سریع برق در مواقع اضطراری، از آسیب به افراد جلوگیری می‌کنند. این قابلیت به سرعت تجهیزات الکتریکی را از برق عایق می‌کند و از وقوع حوادث جدی ناشی از خطرات برق محافظت می‌کند.

  • چه تاثیری در بهبود ایمنی ساختمان‌ها دارند؟

کلیدهای محافظ جان هیوندای با قابلیت قطع سریع برق، از خطرات الکتریکی در ساختمان‌ها جلوگیری می‌کنند. این کلیدها امکان فعال‌سازی سیستم‌های ایمنی، حفاظت از تجهیزات، و مدیریت مصرف برق را فراهم می‌کنند و در نهایت، ایمنی و پایداری ساختمان‌ها را بهبود می‌بخشند.