کلید اتوماتیک هیوندای

کليد اتوماتیک قابل تنظیم الکترونیکی سه پل 400 آمپر هیوندای الکتریک 85KA

شناسه: 1056
قیمت اصلی ۲۸,۶۸۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۴,۳۷۸,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک قابل تنظیم الکترونیکی سه پل 800 آمپر هیوندای الکتریک 100KA

شناسه: 1058
قیمت اصلی ۵۴,۱۷۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۶,۰۴۸,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک قابل تنظیم سه پل 16 آمپر هیوندای الکتریک 38KA مدل HGM125H-F

شناسه: 1038
قیمت اصلی ۳,۷۷۷,۲۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳,۲۱۰,۰۰۰ تومان است.

کلید اتوماتیک غیرقابل تنظیم سه پل 16 آمپر هیوندای الکتریک 16KA مدل HGM100E

شناسه: 1064
قیمت اصلی ۲,۵۶۷,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲,۱۸۱,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک غیر قابل تنظیم سه پل 20 آمپر هیوندای الکتریک 38KA مدل HGM125H

شناسه: 1016
قیمت اصلی ۳,۱۶۲,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲,۶۸۷,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک قابل تنظیم الکترونیکی سه پل 1000 آمپر هیوندای الکتریک 100KA

شناسه: 1059
قیمت اصلی ۵۶,۸۴۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۸,۳۱۴,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک قابل تنظیم الکترونیکی سه پل 630 آمپر هیوندای الکتریک 85KA

شناسه: 1057
قیمت اصلی ۲۹,۷۹۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۵,۳۲۱,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک قابل تنظیم سه پل 20 آمپر هیوندای الکتریک 38KA مدل HGM125H-F

شناسه: 1039
قیمت اصلی ۳,۷۷۲,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳,۲۰۶,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک غیرقابل تنظیم سه پل 20 آمپر هیوندای الکتریک 16KA مدل HGM100E

شناسه: 1065
قیمت اصلی ۲,۵۶۷,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲,۱۸۱,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک قابل تنظیم الکترونیکی سه پل 1250 آمپر هیوندای الکتریک 100KA

شناسه: 1060
قیمت اصلی ۶۴,۵۲۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۴,۸۴۲,۰۰۰ تومان است.

کليد اتوماتیک قابل تنظیم سه پل 25 آمپر هیوندای الکتریک 38KA مدل HGM125H-F

شناسه: 1040
قیمت اصلی ۳,۷۷۷,۲۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳,۲۱۰,۰۰۰ تومان است.

کلید اتوماتیک هیوندای مانند کلید حرارتی هیوندای همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش فروخته می شود. این تجهیزات از ضریب اطمینان بالایی برخوردار هستند و با نام اختصاری MCCB شناخته می شوند. این محصولات برای حفاظت و قطع مدار کاربرد دارند. به طور کلی این کلیدها به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند و هر نوع خود زیردسته هایی دارند.

از طرف دیگر از اجزای مهم این کلید های اتوماتیک می توان به بدنه یا قاب کلید هیوندای، کنتاکت ها و جرقه گیر و … اشاره کرد. انواع کلید هیوندای دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد هستند.

یک عدد کلید اتوماتیک هیوندای به رنگ سفید و طوسی، دارای یک کلید در مرکز.

کلیدهای الکتریکی اتوماتیک، نقش مهمی در کنترل و مدیریت جریان الکتریکی دارند.

کلید اتوماتیک هیوندای چیست؟

 از محصولات پر کاربرد می باشد که به دلیل داشتن کیفیت قابل قبول مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این تجهیزات طبق استاندارد IEC60947-2 طراحی و تولید شده اند. از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلید هیوندای می توان به؛ ابعاد مناسب، تنوع بالا، عملکرد بی نظیر و مشخصه های گوناگون اشاره کرد.

تنوع زیاد در این سری از محصولات سبب شده تا در طراحی سیستم های مختلف، مورد استفاده قرار گیرند. در واقع این تجهیزات نوعی بریکر قابل قطع در زیر بار می باشند که برای حفاظت از مدار الکتریکی در برابر جریان اضافه و اتصال کوتاه استفاده می شوند. برای حفظ امنیت تجهیزات داخل تابلو برق و حفاظت تابلو در برابر عوامل محیطی از این تجهیزات و کلید محافظ جان هیوندای بهره می برند.

کلید اتوماتیک به رنگ طوسی و سفید که دارای یک کلید در مرکز است.

کلید اتوماتیک ucb 350 r هیوندای

این محصول در رنج شانزده تا هزار و ششصد آمپر وجود دارد‌. به علاوه در مدل های تک پل، دو پل تا چهار پل ساخته شده اند. عمر این کلیدها بسیار بالا بوده و قدرت قطع بالاتری دارند. به طور کلی نسبت به کلیدهای حرارتی و مینیاتوری دارای قدرت قطع قابل توجه ای هستند.

به طور کلی کلیدهای اتوماتیک در دو مدل قابل تنظیم و فیکس تولید شده اند‌. همانطور که از نام کلیدهای فیکس متوجه شدید این کلیدها غیر قابل تنظیم می باشند. کلیدهای نوع دوم قابل تنظیم هستند. یه این معنی که دارای امکان تنظیم جریان می باشند. کلید های اتوماتیک کمپکت همراه با لوازم جانبی نظیر؛ رله شنت،رله آندر ولتاژ، کنتاکت کمکی و… عرضه می شوند.

انواع کلید های اتوماتیک هیوندای

کلید های اتوماتیک هیوندای نوعی محافظ ایجاد می‌کنند و این کار را با استفاده از ترکیب اِلِمان الکترومغناطیسی حساس به جریان و المان حرارت، انجام می دهند‌. کلیدهای قطع کننده سنتی با تجهیزات جدید تفاوت بسیار زیادی دارند. برای مثال این کلیدها از تریپ یونیتس یا همان واحد قطع بهره می برند. واحد قطع مغناطیسی حرارتی ممکن است به صورت ثابت یا قابل تعویض وجود داشته باشد‌.

کلید اتوماتیک هیوندای کامل ترین کلید می باشد. از جمله سری قدیمی این کلیدها می توان به کلید اتوماتیک غیر قابل تنظیم UAB هیوندای، کلید اتوماتیک قابل تنظیم الکترونیکی UPB هیوندای و کلید اتوماتیک قابل تنظیم حرارتی UCB هیوندای اشاره کرد.

سری جدید کلید های اتوماتیک، با H شروع می شوند. کلید مغناطیسی حرارتی مدل HGM در دو دسته قابل تنظیم و غیر قابل تنظیم یا ثابت وجود دارد. البته با توجه به فریم و حالت های گوناگون از قدرت قطع متفاوتی برخوردار هستند.

مدل دیگر آن، کلیدهای مغناطیسی حرارتی مدل HGP هستند. این کلیدها دارای قابلیت تنظیم در دو حالت حرارتی و مغناطیسی بوده و قدرت قطع قابل توجهی دارند. البته که کلید های سری U قدرت قطع بسیار بیشتری دارند.

کلید اتوماتیک هیوندای مدل مغناطیسی، به رنگ مشکی و سفید.

این کلید قادر به قطع و وصل جریان برق در مدارهای مختلف می‌باشد

این تجهیزات دارای انواع زیادی هستند بنابراین با توجه به تنوع و تعداد بالا و پیچیدگی مدل های گوناگون می توان گفت دست مشتریان در انتخاب نوع کلید باز می باشد. از آنجایی که کلید اتوماتیک کمپکت هیوندای دارای قابلیت قطع زیر بار می باشد بنابراین در حالتی که برق شبکه وصل است از توانایی قطع مدار برخوردار است.

چون برخی کلیدها به صورت جدا هستند و توانایی قطع بار مدار را ندارند؛ به همین دلیل این ویژگی یک مزیت بسیار بزرگ در مدارهای فشار ضعیف به شمار می رود.

1 – کلید اتوماتیک هیوندای ۱۰۰ آمپر

یک قطعه برقی مهم است که برای کنترل جریان الکتریکی به طور اتوماتیک در یک مدار استفاده می‌شود. این کلید قادر به قطع و وصل جریان برق در مدارهای مختلف می‌باشد و به ویژه در سیستم‌های قدرت، صنعتی و خودروها به کار می‌رود. از آنجا که به صورت اتوماتیک عمل می‌کند، به طور خودکار به تنظیمات خاصی پاسخ می‌دهد و دارای ویژگی‌های متعددی است که به کاربران امکان کنترل بهتر جریان برق را می‌دهد. این ویژگی‌ها عبارتند از:

قابلیت تنظیم جریان

این کلید قابلیت تنظیم جریان مورد نیاز را دارد تا جریان مناسب برای مدارهای مختلف تنظیم شود.

حفاظت از تجهیزات

با تشخیص افزایش جریان بیش از حد مجاز، کلید اتوماتیک به صورت خودکار جریان را قطع کرده و تجهیزات را از خطر آسیب‌رساندن به عوامل خارجی محافظت می‌کند.

قابلیت تشخیص اتصال کوتاه

در صورت اتصال کوتاه در مدار، کلید اتوماتیک به طور سریع جریان را قطع می‌کند تا از حداقل خسارت به مدار جلوگیری شود.

عملکرد اتوماتیک

با تشخیص عدم نیاز به جریان برق، کلید به صورت اتوماتیک جریان را قطع می‌کند تا مصرف انرژی کاهش یابد و از خرابی تجهیزات جلوگیری گردد.

تعدادی کلید اتوماتیک هیوندای که در کنار هم چیده شده است و به رنگ سفید و سیاه هستند.

کلید اتوماتیک هیوندای 100 آمپر.

2 – کلید اتوماتیک هیوندای ۱۶۰ آمپر

 یک تجهیز برقی مهم و قدرتمند است که جهت کنترل جریان الکتریکی در مدارهای مختلف به کار می‌رود. این کلید قادر به قطع و وصل خودکار جریان برق در صورت اتفاقات یا نیازهای مختلف است. با توانایی‌های اتوماتیک خود، این کلید به بهبود کارایی، ایمنی و عملکرد مدارهای برقی کمک می‌کند.

 مشخصات فنی کلید های اتوماتیک هیوندای

از جمله مشخصات کلید اتوماتیک هیوندای٬ می توان به طراحی بهینه ان ها اشاره کرد. طراحی بدنه این محصولات فوق العاده بوده و نصب بسیار آسانی دارند. از طرف دیگر دارای عملکرد بی نظیر و تطبیق پذیری بالا با سیستم هستند. این کلید ها از آپشن های متنوعی برخوردار بوده و هزینه ها را تا حد امکان کاهش می دهند.

این تجهیزات از قابلیت بالا برای انتخاب حداکثر جریان قابل قطع یا قدرت قطع برخوردار بوده و با استفاده از استانداردهای مختلفی نظیر IEC60947_2 ، NEMA AB-1 و KS C8321 و… ساخته شده اند‌‌. به علاوه دارای بدنه عایق هستند. بدنه کلید از محفظه عایق ساخته شده است که تمامی اجزای داخلی کلید را در بر می گیرد.

بر روی این محفظه عایق تمامی اطلاعات درج شده است. در داخل کلید هیوندای اجزا و قطعاتی نظیر کنتاکت ها قرار دارند. هنگامی که این اجزا باز و بسته می شوند جریان در مدار قطع و وصل می شود. این کلیدها در برابر جریان مغناطیسی و حرارت حساس هستند.

انواع کلید های اتوماتیک که در کتار یکدیگر چیده شده اند.

کلیدهای اتوماتیک هیوندای با مشخصات فنی شامل ظرفیت جریان بالا و مکانیزم‌های حفاظتی پیشرفته طراحی شده‌اند.

تجهیزات جانبی کلید اتوماتیک هیوندای

کلید های اتوماتیک که وظیفه قطع و وصل برق را دارا هستند، لوازم جانبی مخصوصی را نیاز دارند. این لوازم جانبی، به کنترل و حفاظت کلید های اتوماتیک کمک می کنند. در ادامه به معرفی و بررسی چندی از این لوازم جانبی می پردازیم.

1 – موتور

کلید اتوماتیک هیوندای در حالت عادی به صورت دستی آف و آن می شوند. در برخی از صنایع که دسترسی به این کلید ها سخت می شود، نیاز است تا از موتور کلید اتوماتیک هیوندا استفاده کنیم. این موتور ها برای وصل کردن (شارژ) و قطع کردن (دشارژ) از راه دور به کار می روند.

2 – دسته گردان

دسته گردان به دو صورت مستقیم و به صورت متصل با شفت وجود دارد. دسته گردان به منظور کنترل کلید های اتوماتیک در انواع تابلو های برق استفاده می شود. هدف از آن جای گذاری این دسته، کنترل راحت تر و ایمن تر کلید های اتوماتیک می باشد.

3 – رله شنت

رله ها به طور کلی برای قطع کردن جریان برق و حفاظت استفاده می شوند. رله ها هم در کلید اتوماتیک هیوندای و هم در دیگر کلید ها همچون کلید هوایی به کار می روند. این رله در داخل کلید اتوماتیک نصب می شود و هنگامیکه رله تحریک شود، به طور خودکار کلید اتوماتیک قطع می شود.

زمانیکه کلید اتوماتیک توسط رله قطع شود، باید به صورت کامل ریست شده تا بتواند برای وصل شدن دوباره آماده بگردد.

4 – کنتاکت کمکی

وظیفه کنتاکت کمکی، نمایش وضعیت وصل و قطع کلید است. همچنین با ارسال سیگنال به نشانگر، وضعیت کلید را به اپراتور اطلاع می دهد.

5 – کنتاکت خطا

اپراتور ها باید به صورت کامل از وضعیت کلید ها آگاهی داشته باشند. کنتاکت های خطا با قرار گرفتن در کلید ها، خطا ها را نشان داده و و سیگنال هایی مبنی بر تغییر وضعیت می فرستند. شما می توانید از راه دور هر گونه مشکل و خطا را در کلید اتوماتیک خود تشخیص دهید و در صدد رفع آن اقدام کنید.

نمای کلی سیستمی که کلید اتوماتیک هیوندای بر روی آن نصب شده است.

کلید اتوماتیک هیوندای را حتما از روی دستور العمل یا با کمک یک متخصص نصب کنید.

شرکت تولید کننده کلید های اتوماتیک هیوندای

شرکت تولید کننده کلید اتوماتیک یک شرکت کره ای می باشد که انواع این تجهیزات را در مدل های مختلف با ویژگی ها و قابلیت های متعدد عرضه کرده است. هیوندای یک شرکت کره ای نام آشنا در بازار ایران است. شرکت هیوندای با تولیدات با کیفیت خود توانسته در زمینه لوازم برقی سرآمد باشد.

در واقع این شرکت کره ای مجموعه ای کارخانجات می باشد که در تولید انواع تجهیزات برقی نظیر کلید مینیاتوری، کلید اتوماتیک، کنتاکتور هیوندای و… و سایر تجهیزات مربوط به حوزه برق صنعتی فعالیت دارد.

این برند کار خود را در بخش سیستم های الکتریکی صنایع سنگین شروع کرد و این شروع قوی زمینه ساز تولیدات بی نظیر دیگر شد. گروه هیوندای توانست در این زمینه به سرعت پیشرفت کند و سابقه درخشانی برای خود رقم بزند به طوری که متخصصان و کارشناسان بر این باورند که در آینده نه چندان دور این برند می تواند در عرصه بازار جهانی تاثیر مثبتی داشته باشد.

شرکت کره ای هیوندای، کلید اتوماتیک هیوندای٬ بی متال هیوندای و دیگر محصولاتش را در بازار جهانی عرضه می کند. این برند در بین کاربران شناخته شده می باشد و نوعی رقیب سرسخت برای برندهای مشابه ای مانند لگراند و اشنایدر است. برند هیوندای با تولید محصولات با کیفیت بالا و خدمات دهی بی نظیر توانسته در بازار جهانی در کنار رقیب های سرسخت قرار گیرد.

شرکت کره ای هیوندای در چندین کشور جهان فعال می باشد و از شبكه فروش گسترده ای برخوردار است. البته کارخانجات این برند تنها در کشور کره فعال نمی باشد بلکه هیوندای در کشورهای دیگری نظیر اروپا و ایالات متحده کارخانجات تولیدی محصولات خود را تاسیس کرده است.

به همین دلیل برای کیفیت محصولات خود ارزش بسیار بالایی قائل می باشد. این گروه موفق شدند تا محصولات تولیدی خود را که نمادی از فناوری و کیفیت است را به سراسر جهان صادر کنند.

جمع بندی

در این مطلب در مورد کلید اتوماتیک هیوندای و شرکت تولید کننده آن اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم. کلید های اتوماتیک یکی از تجهیزات پر مصرف همانند کلید مینیاتوری هیوندای در حوزه برق  می باشند که برای قطع و وصل جریان برق به صورت ایمن کاربرد دارند.

این تجهیزات توسط شرکت کره ای تولید شده و از اجزای مختلفی تولید می شوند. جرقه گیر از اجزای مهم کلید هیوندای است. این قطعه از چند صفحه یو شکل تشکیل شده که با قرارگیری در کنار کنتاکت جرقه های احتمالی  را خنثی می کند.

مکانیزم قطع و وصل کلید هیوندای از دیگر اجزای تشکیل دهنده می باشد. وظیفه این جزء مهم قطع و وصل کلید است‌. وظیفه واحد تریپ هیوندای ارسال دستور تریپ یا قطع کلید می باشد. این قطعه هوشمند به صورت اتوماتیک یا دستی کار می کند.

شما می توانید برای خرید و سفارش این کلید و محصولات دیگر مانند آمپر متر شیوا، به فرشگاه نوین برق مراجعه کنید.

نوین برق

سوالات متداول

1 – کلید اتوماتیک چیست؟

کلید اتوماتیک، یک دستگاه الکتریکی است که برای قطع و وصل کردن جریان الکتریکی به صورت خودکار در یک مدار الکتریکی طراحی شده است. این کلیدها اغلب برای محافظت از سیستم‌های الکتریکی در برابر بار بیش از حد، اتصال کوتاه و سایر شرایط خطرناک استفاده می‌شوند. کلیدهای اتوماتیک با تشخیص ناهنجاری‌ها در جریان، به طور خودکار مدار را قطع می‌کنند تا از آسیب به تجهیزات و جلوگیری از حوادث جلوگیری کنند.

2 – چه زمانی باید کلید الکتریکی اتوماتیک را تعویض کرد؟
کلید الکتریکی اتوماتیک باید در صورت عدم کارکرد صحیح، نشانه‌های آسیب دیدگی یا سوختگی، و یا پس از یک دوره استفاده طولانی مدت که ممکن است به فرسودگی قطعات منجر شود، تعویض گردد. همچنین، توصیه می‌شود در صورت تغییر در شرایط یا نیازهای سیستم الکتریکی، وضعیت کلید بررسی شود.